Szkółka Sadownicza Leszczyna


Idź do treści

Orzechy laskowe

Galeria

Barceloński - krzew rośnie średnio - silnie do 5m wysokości o rozłożystej koronie i ciemno zielonych liściach, orzechy duże i bardzo duże całkowicie wypełnione, wcześnie dojrzewają, odmiana słabo odporna na moniliozę przy dobrej pielęgnacji obficie owocuje.

Webba cenny - krzew o średniej sile wzrostu można gęściej nasadzać,orzechy duże podłużne bardzo smaczne, w dobrych warunkach owocuje corocznie i obficie, dość odporna na słonkowca i moniliozę, wadą tej odmiany jest niewypadanie orzechów z okryw przy produkcji towarowej potrzebna jest łuszczarka. Z naszych doświadczeń jest to odmiana najobficiej plonująca z najlepiej sprzedającymi się orzechami.

Cosford - krzew rośnie silnie, orzechy duże i średniej wielkości dojrzewają w pierwszej połowie września, skorupka cienka, jądro bardzo smaczne całkowicie wypełnia skorupkę. Odmiana dobrze plonuje i jest dobrym zapylaczem.

Kataloński - rośnie niezbyt wysoko, korona rozłożysta, orzechy duże i bardzo duże dojrzewają w drugiej połowie września, skorupka średniej grubości, jądro dość dobrze wypełnia skorupkę bardzo smaczne, odmiana dobrze plonuje.

Olbrzymi z Halle - rośnie silnie, orzechy duże i bardzo duże dojrzewają pod koniec września, skorupka średnio gruba, jądro bardzo dobrze wypełnia skorupkę, smaczny. Odmiana regularnie i obficie owocuje, dość odporna na przymrozki, szkodniki i choroby, jest dobrym zapylaczem.

Warszawski czerwony - odmiana czerwono-listna o dużych smacznych orzechach, krzew rośnie silnie tworzy kulistą koronę, odmiana raczej amatorska.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego